ЛОР (отоларинголог)

Багатопрофільний медико-діагностичний центр «БМДЦ» пропонує послуги ЛОР-фахівців:

Каминіна Галина МиколаївнаПн-Пт 9.00-14.00
Сб 9.00-12.00

Додаткову інформацію можна отримати звернувшись до нашої реєстратури.

Отоларинголог (ЛОР)– це лікар, який лікує захворювання вуха, горла та носа. Частіше його називають лор-лікарем. Причина, через яку ці три органи об’єднали в одній медичній спеціальності, дуже проста: інфекція має звичай кочувати з носа до вуха, а з горла — до носа, тож лікувати розумніше все в комплексі.

Більшість інфекцій передається повітряно-крапельним шляхом, тому ніс і горло — перше, що їм зустрічається на шляху в наш організм. ГРВІ, грип — найпоширеніші інфекційні захворювання, і наслідки їх часто приносять чимало проблем. Тому сьогодні лікар отоларинголог затребуваний і в лікарнях, і в поліклініках, і в платних медичних центрах.

День отоларинголога відзначається 29 вересня.

Отоларинголог (ЛОР) може бути як фахівцем широкого профілю (лікувати всі захворювання лор-органів), так і вузьким спеціалістом. Наприклад, займатися тільки випадками повної або часткової втрати слуху. Такого фахівця називають сурдологом. Є лікарі, які надають допомогу в разі пухлин у вусі, горлі або носі — це онкологи.

Від спеціальності ЛОРа залежить і місце роботи лікаря. Наприклад, сурдологи потрібні не тільки в поліклініках, а й в освітніх установах для дітей з обмеженими можливостями здоров’я. Варто зазначити, що до цього фахівця важливо вчасно звернутися. Що раніше виявить дитячий лор патологію, то швидше розпочнуть лікування і тим більше шансів одужати.