УЗД суглобів і зв'язок

УЗД — діагностичний метод для візуалізації (спостереження м’яких тканин від поверхні шкіри до поверхні кісток). За допомогою методу можна провести огляд у русі (динамічне ультразвукове дослідження УЗД), що підвищує чутливість методу. Йдеться про метод «real time» (у реальному часі), за якого лікар спостерігає за змінами, що настали в цей момент, а не після періоду попереднього клінічного огляду. Існує можливість запису важливих показників із подальшим їх порівнянням із пізнішими оглядами.

УЗД допомагає під час введення голки в процесі артроцентезу (діагностичних і терапевтичних процедур введення голки в суглоб). З моменту впровадження Color і Power доплера, УЗД стає потужним діагностичним засобом у руках досвідченого лікаря. УЗД поза конкуренцією з іншими візуальними процедурами, і посідає почесне місце в діагностиці та спостереженні ревматичних і ортопедичних хворих. Це перший метод «візуалізації», що здійснюється після клінічного обстеження. Ультразвукові хвилі називають ще «подовженими пальцями» лікаря.

Для адекватного огляду необхідне сучасне обладнання, де головну роль відіграє високочастотний лінійний датчик. Величина (МНz) залежить від розміру суглоба, що оглядається, і відстані від поверхні тіла (що більший суглоб і відстань, то менший розмір датчика в МНz).

УЗД застосовують за найпоширеніших ревматичних захворювань:

ревматичному артриті,
спондилоартропатії,
остеоартриті,
підколінному ревматизмі (больовий плечовий синдром, лікоть тенісиста).
Для проведення потрібно надати висновок лікаря спеціаліста-ревматолога.

Огляд безболісний, нешкідливий для організму людини. Середня тривалість огляду 15 хв. Результат видається одразу після огляду.