В многопрофильном медико-диагностическом центре «БМДЦ» (Кривой Рог, ул.Филатова,10) ведет прием детский невролог, высококвалифицированный врач, специалист с большим опытом работы с детьми — Муршиц Виктория Васильевна.
Хто такий Дитячий невролог
Це фахівець, який займається діагностикою та лікуванням цілого спектра захворювань і функціональних порушень нервової системи в дітей. До дитячого невролога звертаються в разі підвищеної збудливості дитини, порушень поведінки, сну тощо. Крім цього, дитячий невролог займається лікуванням таких станів, як підвищена судомна готовність, черепно-мозкові травми. У деяких випадках під час огляду дитини, можуть знадобитися додаткові діагностичні заходи — ультразвукова доплерографія судин і шлуночків мозку (УЗДГ), електроенцефалографія (ЕЕГ) і деякі інші.
Плановий огляд невролога:
- У 3 місяці;
- У 6 місяців;
- У 9 місяців;
- В 1 рік;
- Після року обов’язковий щорічний огляд невролога.
Що входить до компетенції лікаря Дитячого невролога
Дитячий невролог (невропатолог) — це лікар, у компетенції якого діагностика та лікування захворювань, спричинених ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними (наслідки вищевказаних уражень) порушеннями у дітей. Насамперед, лікар невролог вивчає головний мозок дитини. Цей орган споживає четверту частину крові, для його нормального функціонування потрібен гарний кровообіг і живлення.
Якими захворюваннями займається Дитячий невролог
Дитячі неврологічні ураження діляться на:
- Генетичні (у т.ч. спадкові);
- Інфекційні;
- Внаслідок токсичних порушень;
- Унаслідок травматичних уражень;
- Гіпоксичні ураження (на даний момент найбільший відсоток уражень ЦНС);
- Епілепсія (м.б. спадкова, посттравматична тощо);
- Специфічні синдроми (як правило, комбінація вищеописаного).
Своєчасно виявлена неврологом патологія з боку нервової системи на ранній стадії дає змогу вчасно призначити ефективне лікування. Тому необхідні періодичні профілактичні огляди в невролога.
За статистикою 50% дитячої інвалідності пов’язані із захворюваннями нервової системи. Серед них близько 70% проблем неврології з’явилися в перинатальний період, тобто в період внутрішньоутробного розвитку та новонародженості. Унаслідок цих чинників перше, що виникає, це синдром мінімальної мозкової дисфункції (хоч цей діагноз і вважають застарілим, а наразі його замінено на СДУГ, він, проте, відображає зв’язок функціональних проявів із перинатальною травматизацією). Це призводить до поганої успішності в школі, імпульсивності, дратівливості. Пізніше ураження нервової системи проявляється в моторній незграбності, захворюванні опорно-рухового апарату, тиках, синдромі вегетативної дисфункції, головних болях тощо.
Коли слід звертатися до Дитячого невролога
Причини відвідування лікаря невролога:
- Якщо новонароджений важко засинає, часто прокидається, сон поверхневий.
- Якщо у новонародженого періодично трясуться підборіддя, ручки або ніжки (м.б. нормою, але це повинен констатировать врач).
- Якщо немовля часто і багато(!) відригує.
- Немовля підтискає пальчики, коли його ставлять на стопу (м.б. прикордонним із нормою станом, але це має констатувати лікар).
- Дитина сіпається, при підвищенні температури.
- Якщо в дитини болить голова, швидко стомлюється, часто роздратована.
- Не контактує з однолітками.
- При неуважності, не встигає в школі.
- Погано спить.
Поради лікаря Дитячого невролога
Вашему малышу исполнился месяц. Пора посетить детского невропатолога, чтобы убедиться – у малыша все в порядке. А якщо — не дай боже! — щось не так, виявити патологію на самому початку, не дати можливості захворюванню розвинутися і перейти у важчу стадію.
Річ у тім, що розвиток дитини раннього віку — дуже чутлива ознака стану організму. Він залежить як від спадкових особливостей, так і від складного комплексу соціальних умов і вимагає динамічного спостереження лікарів.
Не забувайте показувати свого малюка фахівцям у встановлені терміни — 1, 3, 6, 12 місяців! Якщо ви запрошуєте фахівця додому, то необхідно врахувати таке:
— огляд дитини має проводитися на сповивальному столику або іншій м’якій поверхні, що не прогинається;
— температура повітря в приміщенні має бути близько 25°С, освітлення яскравим, але не дратівливим, обстановка спокійною, по можливості виключіть відволікальні чинники;
— огляд бажано проводити через 1,5-2 години після годування.
Для визначення рівня розвитку дитини та виключення неврологічної патології має значення оцінка сформованих реакцій на світло, звук, рухової та психоемоційної активності новонародженого і його зовнішній вигляд. Насамперед невропатолог під час огляду місячної дитини зверне увагу на форму і розмір черепа, вираз обличчя, позу, вигляд шкірних покривів.